کاربرد سامانه پیامکی در سیستم مدیریت مشتری CRM( به زبان ساده)

سامانه پیامکی در سیستم مدیریت مشتری (CRM) امروزه یکی از ابزارهای اصلی برای ارتباط با مشتریان است. بدون وابستگی به نوع سیستم مدیریت مشتری، استفاده از پنل پیامکی به عنوان پل ارتباطی با مشتریان بسیار مؤثر است. با اتصال سیستم CRM به پنل پیامکی امکان ارسال پیامک به مشتریان به صورت خودکار یا دستی فراهم می‌شود.

تمامی CRM ها امکان ذخیره اطلاعات مشتریان و اطلاعات تماس آن‌ها را دارند. با اتصال آنها به پنل پیامکی از طریق وبسرویس، امکان ارسال پیامک به مشتریان به راحتی وجود دارد. از اهمیت ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان برای جذب و نگه‌داری آن‌ها در بازار رقابتی امروز استفاده می‌شود. این ارتباط دو طرفه از طریق پیامک، امکان برقراری ارتباط موثرتر و حفظ مشتریان را فراهم می‌کند.

با ارتباط پنل پیامکی به CRM، می‌توان به صورت خودکار پیامک‌هایی ارسال کرد که این امر برای اطلاع‌رسانی مثل ارسال فاکتور پس از خرید، بسیار موثر است. همچنین، ارسال پیامک تبریک تولد به مشتریان با توجه به تاریخ تولد ثبت شده در CRM، یک راه خوب برای افزایش اعتماد و جذب مشتریان است.

استفاده از کدهای تخفیف برای مشتریان کم خرید نیز از دیگر استراتژی‌هایی است که با استفاده از اطلاعات CRM، می‌توان از آن بهره برد. این امر می‌تواند به افزایش خریدهای مشتریان و حفظ آن‌ها کمک کند.

با عضویت همین الان در سامانه پیامکی، می‌توانید از این امکانات برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید.

اهمیت ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان

پیامک تبلیغاتی در بازار امروز و با افزایش میزان رقابت بین کسب و کارها، راهکاری برای جذب و نگهداری مشتریان شده که اغلب مشاغل از آن استفاده می کنند. برای کسب و کارهایی که از سیستم های جامع مدیریت مشتری استفاده می کنند و درواقع اطلاعات مشتریانشان را دارند، اتصال آن به سامانه پیامکی می تواند راهی برای ارتباط دائمی با مشتریان از طریق ارسال اس ام اس فراهم کند.

علاوه بر این در صورتی که کاربر سامانه پیامکی، خط اختصاصی داشته باشد، می تواند ارتباطی دو طرفه با مشتریان خود برقرار کند. یعنی هم ارسال پیامک منطقه ای داشته باشد و هم دریافت. درواقع شرایط یک تعامل تأثیرگذار فراهم می گردد تا بتوان در مسیر حفظ مشتری گام هایی اساسی برداشت.

ارسال اس ام اس خودکار

یکی از مزیت های اتصال سامانه پیامکی به نرم افزارهای مدیریتی و یا سایت، امکان ارسال اس ام اس به صورت خودکار از طریق وب سرویس پیامکی است که تقریباً تمامی سیستم های مدیریتی این قابلیت را دارند.

برای مثال پس از خرید و ثبت فاکتور مشتری در سیستم، به صورت خودکار اطلاعات مربوط به خرید برای ایشان ارسال می گردد. این موضوع علی الخصوص برای سایت ها، کمک زیادی به جذب اعتماد مشتری و ایمن سازی پروسه ی خرید اینترنتی می کند.

پیامک تبلیغاتی و تبریک تولد

بسیاری از سیستم های مدیریتی این قابلیت را دارند که تاریخ تولد مشتری را ذخیره کنند. یکی از بهترین مناسبت ها برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان، روز تولدشان است. می توانید به همین مناسبت برای آن ها شرایط و پیشنهادات تخفیفی در نظر بگیرید تا انگیزه ی تازه ای برای خرید به آن ها بدهید. فراموش نکنید که تبریک تولد همیشه و در هر شرایطی موضوع خوش آیندی برای مخاطبان است.

ارسال کد تخفیف به مشتریان کم خرید

یکی از خوبی های استفاده از نرم افزارهای مدیریتی امکان گزارش گیری است. شما می توانید با بررسی رفتار مشتریان و کاهش میزان خرید آن ها، به ارسال اس ام اس کد تخفیف و یا پیشنهادهای هیجان انگیز، مجدداً برای آن ها انگیزه ی خرید ایجاد کنید.

این روش سال ها است که توسط بسیاری از برندهای بزرگ دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً برای کسب و کارها، دو دسته از مشتریان اهمیت زیادی دارند، مشتریان پر خرید و مشتریان کم خرید. هر دو دسته نیاز به انگیزه دارند. پس با کمی بررسی رفتار کاربران می توان بهترین شرایط را برای این مشتریان در نظر گرفت.

دیدگاه خود را بگذارید